فعالیت های مرکز نشر

مرکز حفظ و نشر آثار علامه میرجهانی ( انتشارات میر جهان) از اوایل بهمن ماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. در طول مدت سپری شده از شروع به کار این مرکز تا کنون، فعالیت‌های ادبی، فرهنگی، مشاوره‌ای و … متعددی انجام شده است که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشد.

   شرح شیدایی گل

 

این کتاب روایتی از زندگی، احوالات، آثار و تشرفات «آیت الله سید محمدحسن طباطبایی میرجهانی» است که توسط مدیریت مرکز حفظ و نشر آثار، آقای علیرضا بیگی به تحریر در آمده است.
فصل اول به اعقاب و زندگی ایشان از ولادت، تحصیلات، اساتید، سفرها و هجرها، رحلت ایشان و بازماندگان اختصاص دارد.
فصل دوم شخصیت علمی ایشان را مورد بررسی قرار داده است.
فصل سوم مربوط به شخصیت مذهبی، اخلاقی و عرفانی ایشان است.
فصل چهارم مربوط به تشرفات و مکاشفات مرحوم علامه است که بخشی از این تشرفات توسط خود ایشان به تحریر درآمده است.
فصل پنجم گزیده‌ای از کلام نورانی علامه در موضوعات مختلف گردآوری شده است.
فصل ششم برگزیده از اشعار فارسی و عربی ایشان در موضوعات متفاوت است.

     ذخیره المیعاد

 

کتاب ذخیره المیعاد توسط مرحوم علامه تالیف شده و در حاشیه کتاب زادالمعاد علامه مجلسی به تحریر در آمده است. با توجه به اینکه حاشیه نویسی کتاب موجب آن شده است که استفاده از مطالب این کتاب برای علاقه مندان مشکل باشد، از جمله فعالیت‌های مرکز، تایپ و ویراستاری این کتاب به صورت کتابی مستقل بوده است. نظر به اینکه این کتاب سرشار از دستورات، ختومات و حرزهای مفید برای علاقه مندان است دسترسی آسان به آن از اهمیت بالایی برخورار است.

      دیوان حیران

کتاب دیوان حیران از جمله آثار ارزشمند مرحوم علامه است که حاوی اشعار بسیار زیبایی از ایشان است و تا کنون نسخه چاپی از این اثر در دست نبوده است. دیوان حیران از جمله آثاری است که تبحر علامه را در حوزه ادبیات بیان می نماید و حاوی اشعار روان و قابل استفاده است و اکثر مداحان و روضه خوانان از اشعاری که علامه در مدح و منقبت اهل بیت صلوات الله علیهم سروده، استفاده می نمایند.
از دیگر فعالیت‌های این مرکز، تایپ و ویراستاری این مجموعه از اشعاراست که علاقه مندان به ویژه مداحان اهل بیت (ص) از آن بهره کافی داشته باشند.

     داستان های فکاهی  

کتاب داستان‌های فکاهی اثری با ارزش از علامه میرجهانی است که به بررسی و اثبات حقانیت ولایت امیر المومنین (ع) و باطل بودن فرقه‌های مختلف اهل تسنن از جمله شافعی، حنفی و … در قالب یک داستان می‌پردازد. با وجود ارزش بالای این کتاب و لزوم استفاده آن در زمینه‌ی بحث‌های ما بین شیعیان و اهل تسنن، لیکن قدیمی و کمیاب بودن آن، موجب آن شده است که علاقه مندان و محققین دراین زمینه نتوانند از این منبع بهره کافی را داشته باشند. به موجب همین، از اولویت‌های این مرکز تایپ و ویراستاری این کتاب بوده است.

    مرکز مشاوره بهشت        

فعالیت‌های این مرکز، تنها به فعالیت‌های حوزه انتشارات محدود نبوده است و به ارائه خدمات مشاوره‌ای ( مذهبی، خانوادگی و…) نیز پرداخته است. تا کنون افراد، گروه‌ها و خانواده‌های بسیار زیادی تحت مشاوره‌های این مرکز قرار گرفته اند.